Правозахисники скаржаться на утиски свободи слова і тиск на УПЦ КП в Криму

Правозахисники констатують, що в Криму вбивається свобода слова і чиниться тиск на Українську православну церкву Київського патріархату.

На прес-конференції в «УНИАН» представників Кримської польової місії з прав людини заступник голови місії, керівник центру громадянської просвіти «Альменда» Ольга Скрипник (Україна) нагадала, що на півострові склалась непроста ситуація зі свободою слова. «Ситуація, яка зараз відбулася з „Чорноморською телерадіокомпанією“, підтверджує те, що у Криму на сьогодні вживаються всі необхідні дії для того, щоб усунути свободу слова і створити лише підконтрольні ЗМІ»,— сказала вона.

Експерт підкреслила, що у Центру журналістських розслідувань у Криму було вилучено майно, відповідно, роботу центру заблоковано.

За словами голови Кримської польової місії з прав людини Андрія Юрова (Росія), УПЦ КП в Криму відчуває постійний тиск. Правозахисник навів приклади морального тиску, проведення пікетів та мітингів біля штаб-квартири архієпископа УПЦ Київського патриархату Климента, а також повідомив про проблеми з переукладанням договорів оренди для більшої частини церков. «Декілька священиків з різних причин, у тому числі через моральний тиск, вимушені були залишити територію Криму»,— сказав Юров.

Нагадаємо, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій Зоря на початку червня говорив, що в Криму є певні ознаки систематичного настання на парафії Київського патріархату.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!