Майже 80% українців збираються прийти на виборчі дільниці — Центр Разумкова

Електоральні настрої українців досить високі. Як засвідчило опитування Центру Разумкова, майже 80% з них планують взяти участь у дострокових виборах 25 травня.

Про це сказав на прес-конференції у вівторок захисник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

«78% опитаних з тією чи іншою мірою упевненості відповідають, що збираються взяти участь у дострокових президентських виборах. Тут є відмінності між регіонами. На Заході 95% опитаних відповіли, що візьмуть участь у президентських виборах, в Центральному регіоні — 85%, на Півдні і Сході частка таких дещо менша — 60% і 66%»,— зазначив Міщенко.

Щодо рейтингу кандидатів, то, за словами соціолога, найбільшу підтримку має Петро Порошенко — 33% усіх опитаних або 48% між тих, хто збирається взяти участь у виборах і вже визначився, за кого голосуватиме. За Юлію Тимошенко збираються віддати голос 10% між усіх опитаних і 15% між тих, хто визначився, за кого голосуватиме. За Сергія Тігіпка — відповідно 5% і 7%, за Анатолія Гриценка — відповідно 4% і 6%, за Петра Симоненка — відповідно 4% і 4,5%, за Олега Ляшка — відповідно 4% і 5%, за Михайла Добкіна — відповідно 3% і 4%, за Ольгу Богомолець — відповідно 3% і 4%, за Олега Тягнибока — відповідно 1% і 2%, за Олега Царьова — відповідно 1,2% і 1,6%, за Андрія Гриненка — відповідно 1,2% і 1,5%. За кожного з інших кандидатів збираються голосувати менше 1% опитаних.

Міщенко зазначив, що якщо порівнювати ці результати з результатами опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова та Соціологічною групою «Рейтинг» місяць тому, то рівень електоральної підтримки Порошенка зріс з 28% до 33% між усіх опитаних. Тоді як рівень електоральної підтримки Тимошенко знизився з 13% до 10%. Рівень електоральної підтримки інших кандидатів залишився практично незмінним.

Відповідно до опитування, у другому турі виборів Порошенко впевнено перемагає можливих суперників — Тимошенко, Тігіпка, Добкіна. «Однак у випадку виходу у другий тур Порошенка і Тимошенко — це найбільш можливий варіант — є високою ймовірність того, що значна частина жителів Південного і Східного регіонів не візьмуть участь у виборах. 47% опитаних на Півдні і 51% на Сході заявили, що вони не візьмуть участь у другому турі виборів. Очевидно, це ті виборці, які не голосуватимуть ні за Порошенка, ні за Тимошенко у першому турі»,— зазначив Міщенко.

Він додав, що загалом по країні 28% не візьмуть участь у другому турі у разі виходу в нього цих двох кандидатів, але навіть низька участь у виборах не буде аргументом для їх невизнання.

Щодо можливого голосування на парламентських виборах, то якби вони відбулися найближчим іноді, то найбільшу електоральну підтримку мала би партія «Солідарність» на чолі з Порошенком — 22% усіх респондентів або 31% між тих, хто визначився, за кого голосуватиме. За «Батьківщину» мають намір голосувати відповідно 13% і 20%. За «УДАР» Віталія Кличка — відповідно 8% і 12%. За партію «Сильна Україна», яка очолювалася Тігіпком і діяльність якої може бути відновлена,— відповідно 5% і 8%. При цьому вона може забрати значну частину голосів у Партії регіонів, за яку проголосують відповідно 3% і 4%. За КПУ — відповідно 5,5% і 6,5%. За Радикальну партію Олега Ляшка — відповідно 4% і 5%. За ВО «Свобода» — відповідно 4% і 5%. За «Правий сектор» — відповідно 1% і 1,6%.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!