Партія Тігіпка обходить Партію регіонів на виборах

У разі дострокових парламентських виборів, у парламент потраплять політична сила Петра Порошенка “Справедливість”, “Батьківщина” Юлії Тимошенко, “УДАР” Віталія Кличка і “Сильна Україна” Сергія Тігіпко. Також прохідний бар’єр долають Компартія, Радикальна партія Олега Ляшка та ВО “Свобода”. Разом з тим, Партія регіонів не проходить до парламенту. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного службою Центру Разумкова.

Згідно з результатами дослідження, за партію «Солідарність» готові проголосувати 21,7% всіх опитаних або 31,1% тих, хто збирається взяти участь у виборах і визначився, за кого буде голосувати; за ВО «Батьківщина» — відповідно 13,2% і 20,3%; партію «УДАР» — 8,2% і 12,2%; за партію "Сильна Україна " — 5,4% і 7,6%; Комуністичну партію України — 5,5% і 6,5%; за Радикальну партію Олега Ляшка та ВО «Свобода» порівну — по 3,9% і 5,2%.

Не долає 5% бар'єр і не проходить до парламенту Партія регіонів, за яку готові проголосувати всього лише 2,9% усіх опитаних або 4,0% тих, хто збирається взяти участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме. Не проходить і партія «Правий сектор», за яку готові проголосувати відповідно 1,0% і 1,6% виборців.

При цьому у партії «Солідарність» прихильники є у всіх регіонах але найбільше в центрі (27,8% серед усіх опитаних) та на заході (26,3%), а партія «Сильна Україна», перебираючи голоси Партіі регіонов, може пройти в парламент, насамперед, за рахунок підтримки виборців Сходу, де за неї готові проголосувати 11%, у ​​той час як на заході — лише 0,7%.

Найбільше тих, хто не візьме участі у виборах, на півдні і сході — по 20,5%, найбільша кількість, тих, хто ще не визначився з вибором, теж проживають у цих регіонах — відповідно 24,2% і 17,2%.

Опитування проводилося з 25 по 29 квітня серед 2012 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95%. Дані опитування були оприлюднені 6 травня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!