ЄС таки запровадить санкції третього рівня щодо Росії

Посли країн-членів ЄС у вівторок під час засідання у Брюсселі ухвалили рішення про запровадження санкцій третього рівня щодо Російської Федерації.

Як повідомили відразу кілька світових агенцій з посиланням на дипломатичні джерела, санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення, передає Українська правда.

«Наразі відомо, що фінансові санкції введуть обмеження для російських державних банків (включаючи ті, що мають частку державної власності вище 50%) щодо їх виходу на кредитний ринок та на використання фінансових інструментів, що передбачають строк більше 90 днів. Також заборонено випуск держбанками євробондів та випуск ними акцій на користь європейських власників»,— йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що повна заборона на транзакції в євро цим санкційним пакетом не передбачена.

За даними одного з джерел, такі самі обмеження стосуватимуться державних інституцій РФ, корпорацій та агенцій із часткою державної власності більше 50%.

У сфері енергетики санкції стосуватимуться нафтового сектору — ЄС планує заборонити експорт і реекспорт до Росії високотехнологічного обладнання, перш за все — обладнання для глибоководного буріння.

Обмеження у сфері товарів військового призначення не стосуватимуться тих контрактів, що були укладені раніше — це було вимогою Франції, яка таким чином гарантувала завершення контракту з зміст в Росію вертольотоносців типу «містраль».

Reuters уточнює, що термін дії цих обмежень становить 3 місяці, після чого вони можуть бути переглянуті. Водночас європейські дипломати запевняють, що можливий їх перегляд у бік збільшення за термінової потреби.

Рішення було ухвалене на «робочому» рівні — європейські країни відмовилися від ідеї проведення екстреного саміту, хоча декілька європейських керівників, включаючи канцлера Ангелу Меркель, заявили про готовність перервати відпустку для участі у зустрічі.

Дата набуття чинності рішенням про санкції поки що не названа; найімовірніше, це відбудеться в середу, після їх публікації в офіційному журналі ЄС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!