США звинувачують Росію у незаконному тестуванні ракети

Сполучені Штати заявили, що Росія порушила договір про контроль за озброєнням, провівши заборонене випробування крилатої ракети.

Про це повідомляє The New York Times.

За даними The New York Times, у понеділок президент Обама надіслав листа з повідомленням про серйозне порушення президентові Росії Володимиру Путіну.

За оцінкою Вашингтона, йдеться про порушення «зобовʼязань не мати, не виробляти і не випробовувати крилату ракету наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, або не мати або не виробляти пускові установки для такої ракети», додає ІТАР-ТАСС з посиланням на представника уряду США.

«Це найсерйозніше порушення договору щодо контролю над озброєнням, у якому влада Обами звинуватила Росію і це додає ще один суперечливий момент у відносини, які вже і так ускладнені через підтримку Кремлем сепаратистів в Україні і його рішенням надати притулок колишньому агенту АНБ Едварду Сноудену», — цитує американське видання Українська правда.

У 1987 році США та СРСР уклали договір, яким була введена заборона на використання наземних балістичних або крилатих ракет радіусом польоту від 300 до 3400 миль. Вважається, що це допомогло закінчити холодну війну і стало переломним моментом у військових стосунках між США та Росією.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!