Влада затягує з розслідуванням подій на Майдані та в Одесі – ООН

Глава моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян повідомив, що у звіті моніторингової місії відзначається затягування розслідування подій на Майдані, а також подій 2 травня в Одесі. Про це він сказав під час брифінгу у Києві.

“Питання Майдану, одеських подій — це питання відповідальності, який є одним з ключових для мандату Управління Верховного комісару з прав людини, зокрема і для нашої місії. Ми завжди, і в наших попередніх звітах також, зупинялися на питання Майдану з точки зору розслідування. У цьому звіті ми тільки констатуємо факт, що нажаль, затягується слідство. Багато людей очікує… Транспарентне розслідування та притягнення до відповідальності винних часто сприяє зниженню напруги у суспільстві. У цьому звіті ми відзначаємо, що затягується розслідування не лише подій на Майдані але й одеських подій”, — сказав А.Арутюнян.

У документі зокрема йдеться про події 2 травня в Одесі та наголошується на тому, що відповідальність за людські втрати має бути гарантованою.

“Регіональні та місцеві влади не бажають або не в змозі прийняти заходи, щоб заспокоїти поточну ситуацію”, — йдеться у звіті.

Нагадаємо, раніше щодо вбивств на Майдані створили ТСК, яку очолив нардеп Г.Москаль. Під час роботи комісії Москаль повідомляв, що силові структури затягують роботу ТСК.

Також нагадаємо, в Одесі внаслідок сутичок між проукраїнськими та проросійськими активістами 2 травня у місті загинуло 48 осіб і ще 250 травмовано. Зокрема під час сутичок невідомі підпалили Будинок профспілок, де під час пожежі загинули люди. ТСК щодо подій в Одесі працюватиме до 5 вересня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!