Розвал коаліції і відставка уряду погано закінчаться для «Свободи» і «УДАРу» — Бала

«Свобода» і «УДАР» розвалили коаліцію, бо в них падають рейтинги, тому в їхніх інтересах, щоб вибори відбулись якнайшвидше, але це для них погано закінчиться.

Таку думку Укрінформу висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, коментуючи розпад коаліції і спричинену цим відставку уряду.

«Суто політехнологічно „Свобода“ і „УДАР“ зробили все абсолютно правильно, бо в них падають рейтинги — в „УДАРу“ до 7%, а „Свобода“ взагалі не проходить. Зараз вони будуть говорити, що люди хотіли, тому ми на це пішли. Я не заперечую, вибори дійсно потрібні, бо 70 відсотків людей цього хочуть. Але спершу треба було ухвалити новий закон про вибори»,— вважає політолог.

На його переконання, без нового закону з партійними відкритими списками перевибори не мають сенсу, бо зберігається можливість узурпації влади Президентом шляхом формування пропрезидентської більшості.

«Якщо не буде нового закону з партійними відкритими списками, то це ходіння по колу»,— вважає Бала.

Експерт спрогнозував, що сьогоднішній вихід з коаліції погано закінчиться «для політиканів» із «Свободи» і «УДАРу». Але й країна, неодмінно, втрачає через відставку уряду, бо зменшує поступальний хід, вважає Бала.

Політолог також припустив, що Росія спробує скористатися ситуацією з відставкою уряду в своїх інтересах, оскільки в Україні знову нестабільність — тепер уже у виконавчій владі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!