Реформування ГТС допустиме лише після повного звіту Кабміну - В.Грушевський

В.Грушевський відзначив, що ситуативне прийняття законопроекту щодо реформування ГТС, яка є основною артерією щодо постачання газу в ЄС, є завчасним. Про це сьогодні в кулуарах Верховної Ради сказав журналістам уповноважений представник депутатської групи «За мир та стабільність» Віталій Грушевський.

За словами політика, на сьогодні досі не зрозуміла ситуація щодо заборгованості “Нафтогазу” перед “Газпромом”.

“Сьогодні не вирішено питання фінансових відносин між Газпромом та Нафтогазом. На жаль, за весь час ми не почули від працівників Нафтогазу, хто ж таки заборгував за споживання газу — або це соціальна сфера, або якісь приватні компанії. Також не почули і про те, які суми були заборговані. І чому Нафтогаз не запропонував нову форму співробітництва з Газпромом”, — сказав В.Грушевський.

Крім того, він запропонував розглянути нову модель співпраці у сфері газопостачання, надавши можливість підприємцям напряму заключати договори з постачальником газу.

“Як приклад, сьогодні у нас є великі приватні підприємства хімічної та металургійної промисловості. Якщо структура приватна, хто краще домовиться — власник підприємства, чи держава? І це не було запропоновано. Нафтогаз має розгалужену систему постачання газу, так давайте заробляти кошти на транзиті від Газпрому до підприємств. А власники підприємств хай напряму домовляються про ціни на газ, про умови оплати і це вирішення проблеми”, — сказав В.Грушевський.

Також політик зауважив, що на сьогодні Україна видобуває власного газу у розмірі 21 млрд куб. газу, однак досі не визначено частку соціального споживання.

“Сьогодні ми маємо власного видобутку приблизно 21 млрд метрів куб. газу. Але ми не маємо від Нафтогазу та Кабміну розрахунків щодо кількості фактичного споживання соціальною сферою. Хай покажуть по кожній області скільки є споживання на соціальну сферу і вирішення проблеми воно поруч, але чомусь його не хочуть бачити. Тому я вважаю, що це ситуативне рішення і треба його відкласти”, — резюмував В.Грушевський.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!