Україна направила листа віце-президенту МКЧХ через погіршенням стану Балуха

Україна направила листа до Віце-президента Міжнародного КомітетуЧервоного Хреста Жиля Карбоньєра з проханням терміново сприятивізиту лікарів до українського політв’язня Володимира Балуха. Проце на своїй сторінці у Facebook написала уповноважений ВерховноїРади з прав людини Людмила Денісова.

Україна направила листа віце-президенту МКЧХ через погіршенням стану Балуха

“Після фізичного насильства адміністрацією пенітенціарної установи він отримав численні побої печінки, спини та голови. Це значно погіршило його стан здоров’я. Звернулася до Віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньєра терміново сприяти візиту лікарів до Володимира”, — написала Денісова.

Разом з повідомленням вона оприлюднила і скан-копію листа від 25 серпня.

За словами української омбудсмена, навіть після звернень до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової, до цих пір Володимиру не було надано медичної допомоги.

Водночас, за її словами, уповноважений РФ не відреагувала і на пропозицію щодо відвідин Кирила Вишинського одночасно з візитом Денісової до Балуха.

“Володимиру зараз життєво необхідна кваліфікована медична допомога. Сподіваюся, що найближчим часом Міжнародний Комітет Червоного Хреста надішле до нього незалежних медичних працівників”, — наголосила омбудсмен.

17 вересня, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що утримуваний у російському СІЗО в окупованому Криму український активіст Володимир Балух “порушує порядок у СІЗО”, і не підтвердила побиття українця.

Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, оголошене ним ще 19 березня 2018 року. Після місяця повної відмови ув’язненого від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів із чорного хліба та чай із медом), що підтримує “балансування на нульовій позначці”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!