Експерт про руйнування аптечних мереж: українців позбавлять доступних ліків

Сьогодні вітчизняний споживач має безперешкодний доступ доліків. Аптек на ринку не мало, і їх діяльність українцям незаважає, а навпаки - допомагає. Про це заявив директор громадськоїспілки "АПАУ", доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко,коментуючи законодавчу ініціативу (№8591) народних депутатів проскорочення аптечних закладів, говориться у повідомленні зпосиланням на видання "Аптека".

Експерт про руйнування аптечних мереж: українців позбавлять доступних ліків

"Давайте з’ясуємо, чи дійсно усе так погано, коли працюють (аптечні - ред.) мережі? Чи дійсно вони заважають споживачам отримувати ліки за справедливою ціною? Якщо пересічний громадянин з легким нездужанням буде вимушений пройти декілька кварталів до аптечного закладу, замість того, щоб вийти за поріг свого будинку та зайти в аптечний заклад, що розташований поруч з його домом, то, безумовно, це стане відчутним наслідком "вдалої" регуляторної політики.

Нині споживач розуміє, що неподалік розташовані кілька аптек, де він може придбати потрібний препарат та ще й порівняти ціни на нього в різних аптечних закладах. За таких умов громадянин отримує справедливу ціну, якісне обслуговування, гарантії професіоналізму, тому що всі мережеві аптеки намагаються постійно підвищувати якість обслуговування та проводять професійне навчання для персоналу", - пояснив Руденко.

За його словами, у мережевих аптеках працюють справжні професіонали, адже великі аптечні підприємства надзвичайно дбають про свій імідж.

"Якщо аптека буде розташована на відстані півкілометра, то до неї потрібно доїхати, адже не всі з легкістю можуть подолати таку відстань. Наприклад, особам з обмеженими можливостями чи людям старшого віку це буде складно зробити. Або якщо потреба в ліках виникла у матері з дитиною, а на вулиці негода? Ці практичні приклади наочно демонструють проблеми, які можуть виникнути в багатьох споживачів у разі ухвалення законопроекту (№8591 - ред.)", - додав експерт.

Крім того, пропонуючи скоротити кількість аптек, законотворці забувають, що аптечні мережі беруть участь у соціальних проектах, які реалізує держава ("Доступні ліки" - ред.).

"До того ж вони реалізують власні корисні соціальні акції. До речі, соціальний маркетинг — дуже популярний спосіб підвищити лояльність споживача до аптечного закладу", - резюмував Руденко.

Нагадаємо, законопроект №8591 пропонує скорочення аптек за географічним принципом. Також документ містить низку норм, реалізація яких призведе до руйнування аптечних мереж та конкуренції на ринку. У підсумку, як попереджають економісти, українці будуть змушені платити за ліки втричі більше.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!