Заступник міністра фінансів виявився лобістом покеру - ЗМІ

Новий заступник міністра фінансів Сергій Верланов раніше бувспівзасновником Федерації покеру в Україні, а через місяць післяйого призначення в Мінфін в Україні за дивним збігом обставинлегалізували спортивний покер, повідомляють журналісти"Главком"

Заступник міністра фінансів виявився лобістом покеру - ЗМІ

"Дивний збіг: у липні призначають заступником міністра покерного лобіста, а в серпні - легалізують цю гру", - пишуть журналісти, підкреслюючи, що в указі Міністерства молоді і спорту немає чіткого визначення поняття спортивний покер, внаслідок чого існує величезний ризик, що грошовий покер легалізують в Україні під виглядом спортивної гри.

Крім того, журналісти побоюються, що на досягнутому Верланов може не зупинитися. Метою нового міністра може бути легалізація всього азарту в Україні, допускають вони.

Відзначається, що Верланов, який раніше працював юристом у великих компаніях, вже співпрацював з Мінфіном з питань підготовки нової законодавчої бази грального бізнесу. Зокрема, він у складі юристів Sayenko Kharenko переконував Мінфін в необхідності легалізації грального бізнесу. Тоді, нагадаємо, їхній спільний законопроект був названий депутатами ВР лобістським і корупційним.

Повертаючись до покеру. Експерт Зоряна Топорецька вважає, що перетворити спортивний покер в грошовий на законодавчому рівні буде дуже просто.

"Якщо ми беремо просто фішки, граємо і як виграш отримуємо ці фішки, то це не є азартною грою. Але в законодавстві вказано, що дозволяються спортивні змагання, умовами яких є отримання грошового або майнового виграшу. Це фактично дозволяє учасникам гри в спортивний покер прописувати, що правилами гри дозволяється виграш. А якщо дозволяється виграш, то звідки він формується, визначається правилами гри. Хто ці правила стверджує? Фактично, самі організатори або учасники гри", - пояснила Топорецька.

При цьому вона зазначила, що легалізація спортивного покеру може привести до того, що в Україні навіть з'являться дитячі клуби покеру.

"Адже держава зобов'язана підтримувати розвиток спорту: "будь ласка, приводьте дітей з 5-6 років, ми їх, за вашим бажанням, навчимо грати в шахи, а якщо хочете - в покер. Тобто ризик полягає в тому, що, по-перше, державні гроші можна буде списувати на відкриття так званих спортивних покерних шкіл, а по-друге, дітей втягувати в ці ігри покеру", - говорить вона.

Далі, відзначають журналісти, за аналогією зі спортивним покером можуть легалізувати і роботу букмекерів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!