Ідею федералізації не підтримують навіть мешканці Сходу і Півдня України - експерт

Росія нав’язує Україні ідеї федералізації, які насправді не підтримуються більшістю навіть на Сході і Півдні України — заявив в ефірі телеканалу БТБ відомий політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

За його словами, соціологічні опитування засвідчують, що більшість українців виступають не за федералізацію, а за децентралізацію і унітарну державу. Гарань наголосив, що питання федералізації — нав’язане ззовні, в той час як українців хвилює саме розширення повноважень в межах єдиної держави.

“Федералізація — це річ, яку нам хоче нав’язати Росія з метою послабити Україну, тому що навіть коли людей на Сході запитуєш: а що таке федералізація, вони говорять: це ми хочемо, щоб у нас було більше повноважень, щоб залишалися гроші у нас в бюджеті. Так це називається бюджетна децентралізація, або децентралізація в цілому. Децентралізація — це те, що країні дійсно потрібно, це те, про що ми говоримо вже дуже багато років, ще за Кучми починали про це говорити. Тому це дійсно потрібно робити”, — переконаний політолог.

Попри це Гарань зауважив, що проведення опитування щодо децентралізації владних повноважень не вплине на зниження сепаратистських настроїв, однак стане кроком назустріч більш поміркованим громадянам. “На людей, які використовують зброю, захоплюють заручників — очевидно, що на таких людей це не подіє. З ними треба розмовляти інакше — мовою сили, мовою антитерористичної операції. А от з іншими людьми, які дійсно кажуть, що дайте нам більше прав — так. І тоді, в цьому сенсі проведення такого опитування — це символічний крок їм назустріч”, — підсумував Гарань.

Нагадаємо, що 5 травня Уряд вніс до Верховної Ради законопроект щодо проведення 25 травня всеукраїнського консультативного опитування. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що на загальнонаціональне опитування винесуть питання єдності, територіальної цілісності держави, а також децентралізації влади.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!