Стало відомо, коли запрацює Антикорупційний суд

“Антикорупційний суд в Україні може бути створений вже запівроку”, — йдеться у повідомленні.

Стало відомо, коли запрацює Антикорупційний суд

Однак формування суду ще не означає, що він одразу почне працювати. За словами голови ВККС, на запуск Верховного суду пійшло майже півроку. Це пов’язано із визначеною законом процедурою призначення суддів, в якій на ВККС покладається функція перевірки відповідності кандидатів на суддівські посади та надання рекомендацій на призначення найуспішнішим із них.

“Після нас ще є Вища рада правосуддя. Ми лише надаємо рекомендації. Конституційний орган — Вища рада правосуддя ухвалює остаточне рішення. Після цього — Президент підписує указ”, — пояснив Сергій Козьяков.

Про намір взяти участь у конкурсі на вакантні посади Антикорупційного суду заявили близько восьми сотень претендентів. Усього в новостворюваному суді працюватимуть 39 суддів, що означає, що конкурс може сягнути 20 осіб на місце — за словами голови ВККС, декларації про наміри не завжди означають фактичного подання документів на конкурс.

Між тим Сергій Козьяков зауважив, що серед претендентів на роботу в антикорупційному суді власне суддів — менше 40%, а найбільше таких, хто хоче поборотися з корупцією з суддівського крісла, — походять з адвокатського середовища.

Конкурс відбуватиметься у кілька етапів: претендентів оцінюватимуть на професійну придатність бути суддею, також їм доведеться пройти психологічне тестування, співбесіду з психологом і, на завершення, співбесіду з членами ВККС та представниками Громадської ради міжнародних експертів — цей дорадчий орган утворено спеціально для формування Антикорупційного суду.

Наразі триває прийом документів на участь у конкурсі. Кінцева дата для подання — 14 вересня 2018 року.

Раніше стало відомо, як обиратимуть суддів Вищого антикорупційного суду.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!