Держдума РФ прийняла закон про контрсанкції

Держдума прийняла закон "Про заходи впливу на недружні дії СШАта інших іноземних держав". Він набуде чинності з дня офіційногоопублікування. Про це повідомляє з посиланням на РІА Новини.

Держдума РФ прийняла закон про контрсанкції

Авторами законопроекту виступили спікер Держдуми В'ячеслав Володін і глави фракцій. Ідею підтримали більшість депутатів. Всі читання відбулися в травні.

Документ припускає можливість введення контрсанкцій у відповідь на недружні кроки США та інших країн. Заходи можуть застосовуватися по відношенню до країн, організацій, що перебувають під їх юрисдикцією, а також посадових осіб і громадян.

У початковій редакції уряду надавалося право на 16 заходів у відповідь. До другого читання їх залишилося шість.

При цьому законопроект дозволяє вводити і інші обмеження - "відповідно до рішення президента, щоб мати можливість оперативно реагувати на мінливу обстановку".

До другої редакції з документа виключили згадування конкретних галузей, товарів і послуг. Контрсанкціі не поширюватимуться на життєво необхідні товари, в тому числі на ліки.

Також з проекту пішла норма, через яку під обмеження могли потрапити практично всі російські компанії і банки з іноземною участю.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!