Адвокат пояснив, чому Росія не може судити Савченко

Застосування будь-яких процесуальних санкцій до української льотчиці Надії Савченко суперечить нормам міжнародного права, зокрема Європейській конвенції з прав людини — адже саме відносно пілота було скоєно злочин (викрадення).

Про це в інтервʼю Укрінформу розповів один з адвокатів Савченко Марк Фейгін.

«Відносно неї скоєно злочин — викрадення, стаття 126 Кримінального кодексу РФ. Вона незаконно переміщена, от і все. Тоді як можна до неї застосовувати будь-які процесуальні санкції у вигляді арешту у вигляді запобіжного заходу по кримінальному звинуваченню, якщо вона тут викрадена? Це неможливо абсолютно»,— сказав правозахисник.

Він підкреслив, що міжнародні норми права, зокрема Європейська конвенція з прав людини, безпосередньо перешкоджають такому «суду».

На думку Фейгіна, що Росія може звільнити пілота. «Це рішення, яке можна прийняти в цій ситуації. Звичайно, це рішення політичне»,— додав адвокат.

Правозахисник наголосив, що звинувачення Савченко у причетності до загибелі журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які потрапили під мінометний обстріл на околиці Луганська в червні,— вигадані.

«Вона ніякого відношення до вбивства російських журналістів не мала. Вона просто навіть і уявлення не мала, що їх десь там убили»,— сказав Фейгін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!