Україна погодиться на декларацію саміту СхП в обмін на декілька речей - журналіст

Україна, яка раніше хотіла більш амбітних формулювань щодоєвропейських прагнень, схоже, погодиться на декларацію самітуСхідного партнерства в обмін на "дорожню карту" щодо приєднання доМитного, Енергетичного і Цифрового союзів ЄС. Про це у своємумікроблозі Twitter написав брюссельський кореспондент Радіо СвободаРікард Йозвяк.

"Схоже, що Україна погодиться на декларацію Східного партнерства, але натомість отримає свого роду дорожню карту щодо приєднання в один день до Митного союзу, Енергетичного союзу і Цифрового союзу ЄС", - повідомив він.

Раніше журналіст заявив, що станом на ранок перед самітом, жодних змін у проект підсумкової декларації не вносили і швидше за все так воно і залишиться.

При цьому у самому Євросоюзі заявили, що тема сьогоднішнього саміту Східного партнерства не у приєднанні країн до ЄС.

Кілька днів тому Р.Йозвяк заявляв, що у деяких зі східних партнерів були проблеми з проектом декларації саміту Східного партнерство. "Україна хоче більш амбіційних формулювань щодо європейських прагнень", - повідомив він тоді.

Також він заявляв, що Україні не вдалося досягти формулювань у проекті декларації щодо агресії РФ, яких вон хотіла.

Looks like #Ukraine will accept the #EaP declaration but in return get a sort of road map for one day joining the customs union, the energy union and the digital union

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 24 листопада 2017 р.

some of the Eastern partners have issues with the draft #EaP declaration. #Ukraine wants a more ambitious language on the European aspirations & #Armenia & #Azerbaijan want specific reference to Nagorno-Karabakh but can't agree on the language

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 13 листопада 2017 р.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!