Адвокати Януковича у справі про розстріл Майдану заявили відвід судді

Адвокати Януковича у справі про розстріл Майдану заявили відвід судді

Сторона захисту екс-президента Януковича заявила відвід слідчомусудді Печреського районного суду Києва Світлані Шапутько, якарозглядає клопотання Генпрокуратури про надання дозволу наспеціальне (заочне) досудове слідство щодо екс-президента, якийпідозрюється в організації та керуванні розстрілами активіствМайдана у лютому 2014 року. Про це сторона захисту заявила насудовому засіданні сьогодні ввечері, передає коречспондент .

“Ми вважаємо, що слідчий суддя Шапутько підлягає відводу”, — сказав адвокат Віталій Сердюк.

Це сталося після того, як С.Шапутько відмовилась задовільнити клопотання захисту про оголошення в повному обсязі протоколів допиту Андрія Парубія, Андрія Сенченка, Аресенія Яценюка, Віталія Кличка, Арсена Аракова, Степана Кубіва.

Також у своєму клопотанні про відвід адвокати посилались на те, що Шапутько начебто у протиправний спосіб відмовила у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні Януковича, потерпілих.

Також захист послався на тиск на суд з боку Генпрокуратури, як зазначив Сердюк, це полягає в тому, що сьогодні генпрокурор Юрій Луценко заявив представникам ЗМІ, що Печерський районний суд вже дослідив майже 50% матеріалів справи.

Крім того, за словами сторони захисту, ще одним аргументом на цю користь є той факт, що сьогодні слідчий суддя Шапутько вирішила пришвидшити дослідження матеріалів справи шляхом оголошення протоколів слідчих дій. На данний час у судовому засіданні оголошено перерву на невизначенний срок до розгляду іншою суддею, заявленого відводу і призначення нового слідчого судді.

Станом на сьогоднішній день суд послідив 38 із 92 томів матеріалів справи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!