Президент телефоном привітав зі звільненням Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова

Президент телефоном привітав зі звільненням Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова

Президент Петро Порошенко телефоном поговорив зі звільненимиукраїнськими і кримськотатарськими громадськими діячами –політв'язнем Ахтемом Чийгозом та заступником голови Меджлісукримськотатарського народу Ільмі Умеровим, які нині перебувають уТуреччині. Про це повідомляє з посиланням на прес-службу Главидержави.

"Сьогодні мільйони українців, які боролися, молилися за Ваше звільнення, для них це надзвичайно щасливий день",- сказав Президент.

"Це не лише для Ваших родин, для близьких людей, не лише для Президента, не лише для кримських татар, а й вся Україна сьогодні святкує (цей день – ред.) як велике свято", - зазначив Петро Порошенко.

"Я вважаю, що сьогодні Ви подарували надію не лише тим, хто боровся за ваше звільнення, а всім кримським татарам – що правда все одно переможе, і що ми все одно повернемо Крим. І що Україна відновиться, і що ми точно будемо разом", - підкреслив Президент.

Глава держави додав: "Я вас не вітаю зі свободою, бо свобода буде тоді, коли ми з Вами будемо разом з нашими кримськими татарами в Криму. Ось це буде справжня свобода. А зараз це надзвичайно важливий, але проміжний етап нашої боротьби".

"Дорогий пане Ахтеме, я дуже радий вас чути і я щасливий разом з усім українським народом, що ми маємо можливість, нарешті, вітати вас зі звільненням. І, звичайно, що це ще не остаточне свято, бо остаточне свято у нас буде тоді, коли ми звільнемо Крим. І весь кримськотатарський народ і усі мешканці Криму зможуть опинитися, нарешті, на волі в Україні", - звернувся Петро Порошенко до Ахтема Чийгоза.

"Я дуже щасливий, що моя домовленість з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом (реалізувалась – ред.). Ми тоді не могли оприлюднювати цю домовленість. Але я поінформував і Мустафу Агу, і наших партнерів про те, що ми найближчими днями цього чекаємо (звільнення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова – ред.). І на щастя це відбулося", - зазначив він.

Нагадаємо, 25 жовтня Чийгоза і Умерова в РФ звільнили і передали Туреччині.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!