Протягом 3 місяців "Укрзалізниця" може отримати нового керівника, - Омелян

Підготувати та провести відкритий конкурс на нового головуправління Укрзалізниці імовірно за три місяці.

  • Твіт

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє Мінінфраструктури.

"Суспільству вживлюється думка, що реформи – це дуже складно, і тому їх треба робити довго. Як наслідок – відчуття, що влада боїться реформ. І такі напівпризначення (тимчасова зміна керівника УЗ) - показник того, що ніхто не хоче робити проривних рішень, докорінно міняти систему. Наскільки довгим буде це тимчасове рішення? Прем’єр-міністр дав доручення Міністерству економічного розвитку, яке відповідає за конкурсні процедури, невідкладно розпочати підготовку до конкурсу. Технічно це імовірно зробити протягом трьох місяців. Тобто, протягом трьох місяців Укрзалізниця може отримати нового керівника. Чи це буде зроблено в цей термін – я не готовий відповісти однозначно", - зазначив Омелян.

Урядовець наголосив, що залізниця має нарешті отримати якісне і незалежне керівництво.

"Коли призначали пана Балчуна, і для мене його якість роботи була очевидна після першого місяця присутність на посаді, я публічно сказав, що не хочу, щоб українську мафію поміняла польсько-українська. Тепер, коли закінчилася балчуніада, дуже важливо не отримати ситуацію, коли Балчун №2 замінить Балчуна №1. Бо це величезна державна компанія, вона формує 5% ВВП країни, вона безпосередньо впливає на бізнес і на людей. Тут критично необхідно мати якісного керівника, а також прозору політику, зрозумілу для усіх гравців на ринку", - резюмує міністр.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що голова правління "Укрзалізниці" Войцех Балчун раніше подав відставку "з особистих причин". Кабмін призначив в. о. голови правління першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!