У західних країнах ніхто окремих законів про форекс не приймає - міжнародний експерт

У західних країнах ніхто окремих законів про форекс не приймає - міжнародний експерт

Сергій Рибалка

зазначив фінансовий аналітик Ерік Найман, коментуючизаконопроект голови фінкомітету ВРУ Сергія Рибалки “Про форексдилерів”.

“На Заході є загальне законодавство, яке регулює ринокфінансових послуг. Наприклад, у Великій Британії, в Данії, — тамокремих законів немає. Це саме в частині фінансових ринків —регулювання і надання брокерських послуг таінвестиційно-консалтингових послуг на фінансових ринках. Там єокремі органи, які це контролюють.

В Україні ж аналогом такого органу може бути комісія зфінансових ринків. Вона, правда, завжди була слабкою та займалася восновному компаніями по управлінню активами і страховимикомпаніями, але вона може бути аналогом”, — поясни Е.Найман.

При цьому, за словами економіста О.Охріменка, повноваження щодорегулювання форекс-ринку в Україні сьогодні повністю належать НБУ.До того ж, у більшості країн світу послуги форекс надають виключнобанки. А тому, напрацювання окремого закону для форекс-дилерів — якмінімум, не доречно.

“Можливо, було б доречніше попрацювати із новим керівництвомНацбанку і розробити положення, а не закон, про форекс. По-перше,було б легше прийняти, бо це нормативний документ НБУ, і я думаю,він би врегулював роботу діючих на сьогодні банків. Тому, щоосновні гравці на світовому ринку форекс — банки”, — сказаввін.

Експерти припустив, що нардеп С.Рибалка і комітет, який віночолює, можуть намагатися пролобіювати законопроект проферекс-дилерів, аби не узгоджувати своїх дій із НБУ.

“Я думаю, що вони пролобіювали через своїх депутатів, давайтеприймемо швиденько законопроект, який повторююсь не узгоджений ізНБУ”, — додав О.Охріменко.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, експертиПарламенту розкритикували законопроект С.Рибалки профорекс-дилерів. Зокрема, назвали його недоцільним, таким, що можеобмежити діяльність на цьому ринку вітчизняних гравців у порівнянніз відповідною діяльністю на міжнародних ринках.

Також у ВРУ констатували, що пропозиції Рибалки стосовнодіяльності форекс-дилерів, які викладені в проекту стосовноліцензування, суперечать один одному.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!