Стало відомо коли в Україні чекати 4G

Стало відомо коли в Україні чекати 4G

Дмитро Шимків

Заступник голови Адміністрації Президента, секретар Національноїради реформ в ефірі 5 каналу розповів, що Обладнання,яке українські оператори закупили для 3G, можна використовувати для4G, передає УНН.

"На сьогоднішній день ми рухаємося у цьому напрямку, прийнятінеобхідні постанови Кабінету міністрів, готуються напрацюванняпроведення тендеру. Якщо ми будемо рухатися так, як ми собі мріємо,то ми зможемо залучити до державного бюджету близько 7 млрд грн.цього року, якщо ми проведемо тендер цього року, є така оцінка. Цебуде діапазон 2600. Далі впровадження. Але ті технології, якіоператори вже впровадили, тобто обладнання, яке вони закупили для3G, можна використовувати і для 4G», - пояснив Д.Шимків.

Також, Д.Шимків зауважив, якщо тендер із впровадження технологіїзв'язку 4G буде проведено цього року, до державного бюджетувдасться залучити близько 7 млрд грн.

"І наступний крок – це 900-й діапазон, який дозволив би накритивсю країну, але він вимагає обміну частот. Сталося так, що вУкраїні частотний ресурс роздавали клаптиками, а клаптиками – цеозначає неефективно. Уявіть собі, у вас поле, а у вас всерединіполя знаходяться ще чиїсь поля, відповідно вам потрібно загорожу,дорогу прокласти… Тому зараз триває дискусія між операторами іНаціональним регулятором щодо того, як може відбутися обмінчастотами", - зазначив Д.Шимків.

Нагадаємо, Республіка Корея заявила про плани інвестувати врозвиток цифрової інфраструктури 4G і 5G в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!