САП вимагають арештувати М.Мартиненка і визначити заставу у 300 млн грн

САП вимагають арештувати М.Мартиненка і визначити заставу у 300 млн грн

Микола Мартиненко

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вимагають в Апеляційному суді Києва обрати колишньому народному депутату Миколі Мартиненку, якого підозрюють у створенні злочинної організації та привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 300 млн грн, передає кореспондент УНН.

“Я прошу скасувати попередню ухвалу і обрати запобіжний захід, визначений у клопотанні, а саме застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 300 млн грн, яка відповідає матеріальному стану і співмірна завданим збиткам,”- сказав А.Перов.

За його словами такий запобіжний захід гарантуватиме виконання М.Мартиненком покладені на нього обов’язки.

При цьому А.Перов зазначив, що суд не роз’яснив особам, які взяли на поруки екс-нардепа їх обов’язки, обов’язки покладені на М.Мартиненка, а також суть врученої йому підозри.

“Виступаючи в суді особи заявляли також, що їм не відома суть справи щодо М.Мартиненка,” — зазначив А.Перов.

Крім того, за словами представника обвинувачення, народні депутати, які виступали в суді першої інстанції і яким слідчий суддя віддав на поруки М.Мартиненка, погрожували слідчому судді. Зокрема, за словами А.Перова вони в тому числі нагадали слідчому судді, що ВРУ призначає і звільняє суддів в Україні.

“Ці висловлювання свідчать, що на суддю чинився тиск,” — зазначив А.Перов.

Варто зазначити, сторона обвинувачення надала колегії суддів відеозапис засідання суду першої інстанції, а саме виступів поручителів.

За словами прокурора, свідки по справі зазначили, що схема привласнення коштів готувалася М.Мартиненком ще у 2009 році.

В свою чергу, за словами прокурора Романа Симківа, підозрюваний може впливати на свідків і намагається створити позитивний імідж для себе.

Крім того в ході засідання суд долучив до матеріалів клопотання прокуратури інтерв’ю екс-нардепа.

“Одне клопотання про доручення копії протоколу огляду матеріалів, опублікованих у ЗМІ, а саме інтерв’ю підозрюваного, яке було надано вже після покладених судом на нього обов’язків, що свідчить на нашу думку, про невиконання ним покладених на нього обов’язків,” — сказав прокурор А.Перов.

Разом з тим, сторона захисту надала колегії суддів довідку про те, що М.Мартиненко здав наявні у нього паспорти.

Адвокат Ігор Черезов зазначив, що М.Мартиненко не розголошував у своєму інтерв’ю таємницю слідства.

Як повідомляв УНН, САП подала апеляційну скаргу на ухвалу Солом’янського районного суду Києва, який відпустив на поруки колишнього народного депутата Миколу Мартиненка.

М.Мартиненка на поруки нардепам і міністрам суд віддав 22 квітня.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року співробітники НАБУ затримали екс-нардепа М.Мартиненка.

Йому повідомили про підозру у створенні злочинної організації (ч.5 ст.191 ККУ) та привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.1 ст.255 ККУ). НАБУ та САП клопотали про арешт екс-нардепа на 60 діб з можливістю 300 млн грн застави.

За версією слідства, державне підприємство “СхідГЗК” уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-народному депутатові, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам ДП у 2014-2016 роках було завдано збитків в розмірі 17,28 млн дол. США.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!