У Росії претензії до Нємцова через вишиванки в Одесі

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко доручила профільному комітету перевірити участь депутата Ярославської Думи Бориса Нємцова у марші вишиванок, який відбувся 28 червня в Одесі.

Про це повідомляє ng.ru.

Рішення верхньої горіти парламенту грунтувалося на заяві сенатора від Республіки Хакасія, члена комітету СФ з соціальної політики Валентини Петренко, яка вимагає від правоохоронних органів перевірити діяльність Нємцова «на предмет розпалювання міжнаціональної ненависті та ворожнечі, а також екстремістських закликів». За словами Петренка, «активна участь Нємцова в одеському марші слід розцінювати як дії, що суперечать російському законодавству» і «провокують розпалювання міжнаціональної ворожнечі між російським та українським народами».

Водночас сам Нємцов вже спростував свою участь в одеській акції, заявивши, що не має відношення до жодних публічних акцій в Україні. А до Одеси, як підкреслив російський політик, він приїжджав на концерт «Океану Ельзи», куди був запрошений одним із учасників групи. «На вулиці зі мною фотографувалося чимало народу, була фотосесія. І в жодних акціях я участі не брав»,— сказав Нємцов.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!