Після суду стане ясно, хто ремонтуватиме аеропорт у Дніпрі - В.Омелян

Після суду стане ясно, хто ремонтуватиме аеропорт у Дніпрі - В.Омелян

“Сподіваємося, що після судів можна буде чітко повідомити чи держава самостійно ремонтує злітну смугу (аеропорту міста Дніпро — ред.), чи це буде якась форма державно-приватного партнерства, якщо він далі перебуватиме у приватних руках. Але це питання треба вирішувати в комплексі. Окрім ремонту злітної смуги має бути демонополізація неба, щоб усі компанії, які хочуть, могли літати і конкурували вільно між собою. Це вигідно для самих дніпрян, це вигідно для країни”, — сказав міністр.

Чи буде ремонт злітно-посадкової смуги в аеропорті міста Дніпро робитися тільки за державний кошт, чи за кошти держави та інвесторів, стане відомо після закінчення судів. Про це під час онлайн-конференції повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає кореспондент УНН.

Він нагадав, що суд першої інстанції прийняв рішення щодо повернення аеропорту міста Дніпро у державну власність, оскільки приватний власник не виконав свої інвестиційні зобов’язання, але “у нас ще попереду апеляція”.

“Водночас у нас є проблеми з тим, що відбуваються певні спроби монополізувати небо над Дніпром. Не вдалося над Україною — давайте спробуємо над Дніпром. Ми чітко показали, що статистика 2016 року довела, що всі аеропорти дали ріст 20-30-50% по перевезеннях і лише Дніпро впав на майже 17 — 20%. Тому це ще раз результат того, що монополія веде до банкрутства, а не до надприбутків”, — зазначив В.Омелян.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!