Американці та європейці дедалі гірше ставляться до Росії — опитування

На тлі останніх подій в Україні ставлення до Росії та її лідера Володимира Путіна різко погіршилося в багатьох країнах світу, особливо в Європі та Сполучених Штатах.

Про це свідчать результати опитування, проведеного американським дослідницьким центром Pew Research Center.

«У той час як Європейський Союз розглядає подальші санкції щодо Росії через її роль у конфлікті з Україною, РФ є непопулярною в багатьох країнах світу, все гірше до неї ставляться в Європі та Сполучених Штатах. Президент країни Володимир Путін також має низький рівень довіри у світового співтовариства»,— зазначають у центрі.

Шість із десяти громадян Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції, США і Великої Британії несприятливо ставляться до Росії. Майже в усіх країнах зростає кількість негативних відгуків про РФ порівняно з минулим роком, зокрема у США рівень недовіри виріс на 29%, у Польщі — на 27%, Великій Британії та Іспанії — 24% і 23% відповідно. Греки стали винятком серед своїх європейських колег. Вони майже не змінили свою позицію щодо РФ: тут тільки 35% тих, кому не подобається Росія.

В той час, коли Путін звинувачує Україну у порушенні прав російськомовних меншин, майже три чверті опитуваних в Німеччині, Франції, США, Польщі, Іспанії, Великій Британії та Італії вважають, що Росія не поважає особисту свободу громадян.

За результатами дослідження, проведеного в період з 17 березня по 5 червня 2014 року у 44 країнах світу, негативне ставлення до Росії висловили 43% осіб, позитивне — 34%. Майже всі інтервʼю були проведені після заяви Путіна 18 березня про анексію Криму Росією.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!