Пентагон відправить в Україну 5 роботів

Пентагон впродовж наступних двох місяців відправить в Україну велику партію військового обладнання та засобів захисту, найбільш затребуваних для проведення АТО. Про це повідомив 9 липня під час виступу на слуханнях в Сенаті США помічник міністра оборони країни Дерек Чоллет, передає Укрінформ.

«Протягом наступних двох місяців ми закупимо та відправимо (в Україну — ред.) 150 приладів нічного бачення, 150 тепловізорів, 1 тис. кевларових шоломів, пʼять роботів-саперів та ще 96 радіостанцій»,— зазначив представник Пентагону.

Він констатував, що загалом з початку кризи США виділили Україні 33 млн доларів на нелетальну допомогу. Це включає вже надіслані понад 1,9 тис. аптечок, 80 радіостанцій, 1 тис. матраців, 5 тис. одиниць обмундирування, 2 тис. бронежилетів.

Крім того Чоллет зауважив, що Сполучені Штати в межах військової співпраці з Україною надають їй підтримку ще по двох напрямах. Йдеться, передусім, про проведення навчань та підвищення бойової підготовки, а також реформування українським керівництвом оборонних інституцій.

«Україна для нас має значення. Це європейська країна, що межує з державами-членами НАТО»,— зауважив Чоллет. У цьому звʼязку він згадав про співпрацю з Києвом у сфері безпеки, партнерські відносини з Україною по коаліції в Афганістані, Іраку, Косово та Боснії, а також у боротьбі з піратством біля Африканського Рогу.

«Ми хочемо, щоб Україна й надалі перебувала на цій траєкторії, і для цього надаємо їй допомогу»,— зауважив представник Пентагону.

Раніше Україна отримала зі США близько 1500 індивідуальних наборів першої допомоги, 25 тис. коробок з американськими сухими пайками MRE і 2 тис. бронежилетів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!