Росія спонсорувала антиукраїнські акції в Польщі – ЗМІ

Росія спонсорувала антиукраїнські акції в Польщі – ЗМІ

Українські хакери отримали докази того, що Росія фінансувала антиукраїнські акції в Польщі. Про це повідомляє УНН із посиланням на польське видання Gazeta Wyborcza.

“Викрадені українськими хакерами дані стали першим конкретним доказом того, що Росія проводить у Польщі антиукраїнські операції, а її союзниками, як і в Західній Європі, стали праві радикали”, — пише видання.

Члени хакерських груп CyberHunta і Cyber Alliance вилучили повідомлення з Facebook та електронної пошти, з яких стало відомо, що люди, пов’язані з російським депутатом і директором Інституту країн СНД Костянтином Затуліним, виплатили громадянину Білорусі Олександру Усовському 100 тисяч євро за поширення антиукраїнських настроїв. 20,5 тисяч він одразу витратив на купівлю машини, 13,5 тис. євро — на прес-конференції та кілька демонстрацій у Польщі, в яких брало участь по 100 осіб. Залишок коштів О.Усовський витратив на оплату акцій радикалів у Центральній Європі.

Крім того, видання повідомляє про організацію О.Усовським демонтажу пам’ятника воякам УПА, який з 1994 року стояв на кладовищі в селі Грушовичі. За це йому заплатили дві тисячі євро. Також відомо про його співпрацю з популістською партією “Самооборона”, націоналістичною організацією “Табір Великої Польщі” та проросійською партією “Зміна”, за що він отримав 2,4 тис. доларів та 430 євро.

Як передавав УНН, посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло заявив про причетність "руки Кремля" до інциденту в Перемишлі, де під час “Маршу орлят” пролунали антиукраїнські гасла.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!