Мін"юст подав судовий позов про заборону КПУ

Розпочати судовий процес спонукала величезна кількість документів, наданих міністерству правоохоронними органами країни, повідомляє прес-служба КМУ.

«За результатами аналізу величезної кількості доказової бази щодо протизаконних дій Комуністичної партії України, яку надали Міністерству юстиції правоохоронні органи, сьогодні мною був підписаний позов про ліквідацію КПУ і поданий до Окружного адміністративного суду Києва», ― заявив міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в Будинку уряду 8 червня.

Він зазначив, що позов, до якого додано 129 аркушів письмових доказів і відеоматеріалів, суд зареєстрував.

Глава відомства пояснив, що судовий процес щодо заборони КПУ розпочато на підставі антиконституційної діяльності комуністів, їхньої підтримки сепаратистів і терористів на Донбасі, підтримки військової агресії Росії щодо захоплення Криму, через заклики до зміни територіальної цілісності України, організацію сепаратистських мітингів, фінансування, озброєння і матеріальне забезпечення терористичних організацій (ДНР і ЛНР) на сході країни.

«Всі ці факти були зафіксовані СБУ та органами прокуратури. Ми впевнені, що з такою доказовою базою наша позиція юридично дуже сильна. Ця політична сила має бути ліквідована», ― висловив переконання Павло Петренко.

Слідом за юридичною ліквідацією КПУ як політичної сили буде поставлено питання і про заборону символіки, зареєстрованої компартією, додав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!