Росія приховала скупчення озброєнь біля кордону з Україною

Фото RFE/RLМіноборони Росії намагалося не допустити українських військових інспекторів до місця скупчення російських озброєнь в Ростовській області (Росія), повідомляє «Радіо Свобода». Інспекції прикордонних з Україною районів передбачаються Віденським документом ОБСЄ про заходи зміцнення довіри, який набрав чинності в 2011 році.

Є підтверджена інформація про значне зосередженні артилерії, систем залпового вогню, танків та іншої бронетехніки поблизу Новочеркаська, в селищі Персіановський в 50 кілометрах від кордону з Україною. Київ не виключає, що зброя і техніку можуть передати проросійським збройним угрупованням в Донецькій і Луганській областях.

У відповідь на наполегливі вимоги інспекторів російські військові їх все ж допустили на полігон «Кузьмінський», куди перекинуто озброєння.

Встановлено, що 10 січня Росія почала формувати біля українського кордону 150-ту мотострілкову дивізію, при тому, що раніше Москва повідомила ОБСЄ, що не планує в 2017 році збільшувати чисельність особового складу регулярних і бойових частин.

Віденський документ про заходи довіри є політично обов'язковим, але ратифікації не підлягає. Він передбачає добровільне надання інформації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!