Під час декомунізації перейменували тисячу населених пунктів і 51 тисячу вулиць

Україна перейменувала 987 населених пунктів і понад 51 тисячу вулиць, площ, скверів протягом декомунізації. Також демонтовано 2389 памʼятників і памʼятних знаків, у тому числі 1320 встановлених на честь Леніна. Такі підрахунки оприлюднив у вівторок, 27 грудня, Інститут національної памʼяті.

«2016 рік став роком декомунізації в Україні. За період дії закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності»,— прокоментував підсумки року директор Інституту Володимир Вʼятрович.

«Але декомунізація не завершена. Не тільки тому, що залишилися в публічному просторі памʼятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці і подекуди ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше — повинна тривати робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму і боротьбу з ним українців»,— зазначив він.

Нагадаємо, 21 травня 2015 року набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!