Одеська облрада хоче перенести диспансери соціально небезпечних хвороб за межі міста

Одеська облрада хоче перенести диспансери соціально небезпечних хвороб за межі міста

Проект перенесення з центру Одеси обласного протитуберкульозного диспансеру та інших установ пролобіювала група депутатів облради на чолі з Анатолієм Садовником, повідомляє «Укрінформ».

Одеська обласна рада розглянула на сесії проект рішення про створення за межами міста Одеса комунального закладу «Обласний центр соціально небезпечних хвороб», де будуть лікувати пацієнтів, уражених туберкульозом, ВІЛ-інфекцією, парентеральними гепатитами.

«Перенесення з курортної зони Одеси в приміське селище Холодна Балка деяких комунальних служб, в тому числі протитуберкульозного диспансеру, буде здійснено за підтримки іноземних партнерів медичних установ. Передбачено фінансування з боку місцевих рад лише в розмірі 10-20 відсотків»,— зазначив депутат Садовник.

У відкритій комунальній установі «Обласний центр соціально небезпечних хвороб» лікуватимуть пацієнтів, уражених туберкульозом, ВІЛ-інфекцією, парентеральними гепатитами, додав депутат.

Депутати також обговорили проблему забезпечення медикаментами обласної клінічної лікарні та онкодиспансеру. На сесії було прийнято рішення невідкладно виділити цим двом медичним закладам 16 мільйонів гривень на придбання життєво необхідних медикаментів.

Відзначимо, за останній рік в Україні захворюваність на туберкульоз зросла на 8%. Україна має найгірші в Європі показники по лікуванню туберкульозу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!