На Херсонщині виявлено нові вогнища пташиного грипу

На Херсонщині виявлено нові вогнища пташиного грипу

Як повідомили у ДСНС у Херсонській області, відібрані на цьому обійсті проби біоматеріалу було направлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (Київ). 16 грудня 2016 встановлено діагноз.

У Херсонській області в особистому підсобному господарстві одного з жителів села Новодмитрівка Генічеського району було зареєстровано загибель птиці від пташиного грипу.

Зазначається, що для координації дій з локалізації та ліквідації спалаху пташиного грипу вранці 17 грудня було проведено екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, яка своїм рішенням затвердила план ліквідації захворювання, визначила межі епізоотичного вогнища, зон захисту і нагляду.

На в`їзді до Новодмитрівки встановлюється шлагбаум.

Також 17 грудня Управління Держпродслужби у Каховському районі ініціювало засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Його метою стала локалізація і ліквідація вогнищ пташиного грипу, виявленого в селі Цукури (свійська птиця) і в мисливських угіддях (штучні стави «Чорна долина») Новокам‘янської сільради (дикі перелітні птахи).

На комісії обговорили першочергові дії зацікавлених служб для локалізації та ліквідації інфекції, а також затвердили спільний план дій.

У вогнищах захворювання вживаються заходи щодо локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

Як повідомлялося, в листопаді в особистих підсобних господарствах громадян в с. Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області була зареєстрована загибель птиці різних видів, дослідження проб біоматеріалу в середу встановило діагноз – пташиний грип.

Останні випадки пташиного грипу в Україні реєструвалися в 2008 році в АРК Крим (4 випадки). Каланчацький район безпосередньо межує з окупованою територією АРК, від Новоолександрівка до адмінкордону – менш ніж 20 км.

У Держспоживслужбі нагадали, що до пташиного грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця, основними переносниками є перелітні водоплавні птахи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!