У школах і садочках Сумщини карантин продовжено до 19 грудня

У Сумській області в школах і дошкільних установах продовжили карантин до понеділка, 19 грудня. Про це телеканалу «112 Україна» повідомив голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

За його словами, епідеміологічний поріг у Сумах перевищено на 41%, також поріг перевищено в Конотопі на 60% і в більшості районів.

«Справи з ліками в області йдуть нормально. Сьогодні в залі засідань адміністрації буде проводитися нарада щодо захворюваності. Там будуть народні депутати, приїдуть Олексій Кириченко (член комітету Верховної Ради з питань охорони здоровʼя,— ред.) і головні позаштатні спеціалісти МОЗ та медики, які займаються інфекційними питаннями. Думаю, ми будемо ухвалювати рішення, які необхідні для нашої області, щоб епідеміологічний поріг не зростав»,— сказав Клочко.

Нагадаємо, карантин у Сумах оголосили 5 грудня. Тоді сумські медики зафіксували рекордну кількість випадків захворювання на пневмонію — 32. 260 осіб перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні.

Довідка. Як відрізнити грип від ГРВІ та застуди

Самостійно відрізнити грип від ГРВІ та застуди можна за симптомами:

1. Грип стартує дуже швидко. З ранку можна бути здоровою людиною, а до вечора — звалитися з температурою під 39° C. ГРВІ «розганяється» протягом двох, а то й трьох днів.

2. Температура при ГРВІ зазвичай — трохи вище 38° C — 38,5° C. І це — на день — два. Грип дає 39° C, а то всі 40° C на три-чотири дні.

3. Грип дає досить яскраві хворобливі відчуття: сильний озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль в лобно-скроневій області, біль при русі очей, ломоту в мʼязах і суглобах. ГРВІ таких відчуттів або не дає зовсім, або, при важкому перебігу хвороби, вони все-таки набагато мʼякші.

4. При грипі рідко виникає нежить, його візитна картка — сильна закладеність носа з другого дня хвороби без виділень слизу. Звичайна ГРВІ найчастіше починається саме з нежиті. Біль в горлі при грипі також виникає досить рідко.

5.Грип майже завжди супроводжується болісним кашлем з болем за грудиною.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!