М.Шульц очікує, що подальших затримок з боку Ради ЄС щодо "безвізу" не буде

М.Шульц очікує, що подальших затримок з боку Ради ЄС щодо "безвізу" не буде

Мартін Шульц

Президент Європейського парламенту заявив, що Європарламент з вересня готовий надати безвізовий режим Україні і грузії і зараз очікує, що не буде подальших затримок з боку Ради ЄС. Про це він заявив у своєму мікроблозі у Twitter, передає УНН.

«Зрештою ми отримали угоду про механізм призупинення безвізового режиму з Радою ЄС. Відмінна робота наших європарламентських переговірників»,— зазначив М.Шульц.

«Європарламент з вересня готовий погодити короткострокові безвізові поїздки для українських і грузинських громадян. Ми очікуємо, що подальшої затримки від Ради ЄС не буде»,— додав він.

Нагадаємо, 8 грудня комітет ЄП з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтвердив схвалення механізму призупинення лібералізації візового режиму для третіх країн, зазначивши, що найімовірніше, це питання винесуть на пленарне засідання Європарламенту наступного тижня.

Комітет постійних представників (Coreper) 7 грудня від імені Ради ЄС підтвердив, що з Європейським парламентом узгоджено компромісний текст щодо регулювання стосовно перегляду механізму призупинення, який може бути застосований до всіх існуючих угод про лібералізацію візового режиму. Така домовленість була досягнута між Радою ЄС, Європарламентом і Єврокомісією в той же день.

Згідно з рішенням Ради ЄС візова лібералізація з Україною має набути чинності лише синхронно з введенням в дію нового безпекового механізму ЄС. Він передбачає можливість призупинення дії безвізового режиму Євросоюзу з третіми країнами.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!