В е-декларації Кличко приховав нерухомість у ФРН та США - ЗМІ

Мер Києва Віталій Кличко має у власності або у користуванні закордонні маєтки, які не вказав в електронній декларації. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту «Радіо Свобода» й телеканалу «UA:Перший».

У різні часи відомий боксер Кличко мешкав у різних країнах, а дані про його маєтки у Каліфорнії та Німеччині друкували іноземні ЗМІ. Дружина столичного мера з дітьми досі проживають за кордоном — у Гамбурзі.

Однак у декларації мера згадок про закордонну нерухомість немає.

Місцевий експерт із нерухомості Катя Вегнер запевняє, що родина Кличка живе у Гамбурзі, в районі Оттмаршен, а брат мера — Володимир Кличко — мешкає в іншому районі цього міста.

Є інформація, що родина чинного київського міського голови мешкає на вулиці Вестенд, 5 в районі Оттмаршен.

Утім сам Кличко на будь-які запитання про те, де мешкає його сімʼя за кордоном, відповідати відмовляється.

«Запитайте у доньки. Донька у декларації вказана. І вона навіть не знає, яким майном вона користується… Я не слідкую за моєю дружиною, де вона знаходиться»,— заявив Кличко.

Ще одне житло мав мер у районі Бел-Ейр, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США.

За даними «Схем», цей будинок за адресою 2055 Stradella RD Los Angeles тривалий час був головною домівкою для родини Кличків — починаючи з 2005 року і до початку активного політичного життя Віталія.

Востаннє про те, що саме Кличко є власником цього маєтку, повідомляло німецьке видання Bild.de у квітні 2015 року: «Віталій Кличко також володіє віллою в Лос-Анджелесі. Він є мультимільйонером».

Нині для будинку за адресою 2055 Stradella RD Los Angeles шукають орендаря. Просять 25 тисяч доларів на місяць, а орендувати пропонують мінімум на рік.

Однак «Схеми» доводять, що Клички досі мають стосунок до особняка у Бел-Ейр.

Whitepages — сайт, що має найбільшу базу контактної інформації щодо мешканців США, у відповідь на запит програми показав, що в будинку за вказаною адресою зареєстрована Наталія Єгорова. На дружину мера вказав й інший ресурс — eVerify.com.

Більше того, 2013 року Віталій вказав адресу будинку на Страделла Роад як власну.

Згодом мер Києва передав свою функцію менеджера у компанії K2 Promotions LLC (промоутерська боксерська компанія, створена братами Кличками та Томом Леффлером) жінці на імя Мелісса Москаль Бенсівенга (Melissa Moskal Bencivenga).

Однак в американських структурах K2 Promotions, зареєстрованих у штатах Невада та Флорида, Віталія Кличка серед засновників чи менеджерів уже немає. Замість нього — та ж Москаль Бенсівенга. У K2 Promotions LLC вона є менеджером, а в K2 Promotions Inc.— скарбником.

Адреса Мелісси у реєстрі бухгалтерських ліцензій збігається з адресою K2 Promotions LLC у штаті Флорида.

Ця ж Мелісса відіграла важливу роль в історії із віллою у Лос-Анжелесі.

Відповідно до документа, зареєстрованого 2 березня 2005 року, власником будинку на Страделла Роад став траст The Maximum Trust із довіреною особою Мелісою Москаль.

«Схеми» наголошують, що після останнього продажу 2 березня 2005 власник будинку не змінювався — отже, ним і досі залишається The Maximum Trust і довірена особа Меліса Москаль.

«Логічно припустити, що за ним так само стоїть Кличко»,— переконані журналісти.

«Схеми» також зʼясували, що попередній власник будинку Манза Ягубзадех, який у 2005 році продав будинок The Maximum Trust, насправді продав нерухомість саме Віталію Кличку.

Сам мер запевняє, що зараз будинок належить йому, а про траст він нічого не знає.

Попри це члени родини Кличка продовжують користуватися будинком на Страделла Роад.

Зокрема, 3 квітня 2016 року Єгорова виклала у соцмережі фото з відпочинку у Лос-Анджелесі.

За словами виконавчого директора громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» Ярослава Юрчишина, мер Києва був завʼязаний вказати у декларації майно, яким користується його родина — в Україні воно чи за кордоном.

«Усе майно, відповідно чоловіка і дружини, має бути задеклароване. В даному випадку — і навіть те майно, яким користуються неповнолітні діти, які є на утриманні подружжя»,— наголосив Юрчишин.

25 травня 2014 року Кличко переміг на виборах київського міського голови.

Друге місце зайняв Володимир Бондаренко («Батьківщина»).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!