У Києві триває перший Балтійсько-Чорноморський форум за участю екс-президентів регіону

Фото Руслана Канюки, "День"

Сьогодні, 1 грудня, у Києві проходить перший Балтійсько-Чорноморський форум «Через розмова до довіри», на якому екс-президенти обговорюють гострі питання відносин країн-сусідів, а також оголосять про формування нової платформи на базі країн регіону.

У конференції беруть участь колишні державні діячі Балтійсько-Чорноморської «вісі», серед яких — Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, Валдіс Затлерс, Станіслав Шушкевич, Петро Лучинський, Геннадій Бурбуліс.

Організатором заходу виступає Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик, газета «День» є офіційним інформаційним партнером.

Головною ідеєю Форуму є пошук нових шляхів виходу із системної кризи, що особливо важливо, коли не спрацьовує система стримувань і противаг у світовій політиці. Нове об’єднання — своєрідна рада старійшин регіону — сформує основні принципи концепції добросусідського співробітництва за трьома напрямками: гуманітарний, економічний та безпековий.

Президенти обговорюють нові інструменти виходу з кризи — адже історія показує, що всі попередні Балтійсько-Чорноморські союзи формувалися на основі боротьби зі спільним ворогом, не звертаючи уваги на ті цінності, які нас об’єднують. Водночас, зараз не менш актуальним є усвідомлення необхідності єдності перед обличчям небезпек, зокрема мілітарних.

Реалізація ідеї Балтійсько-Чорноморського альянсу дійсно може стати ключовим фактором розвитку Східної Європи в XXI столітті, тож чи стане цей Форум першим кроку на шляху міждержавної кооперації у новітній історії?

Підсумком форуму буде підписання спільного меморандуму «Через розмова до довіри», в обговоренні якого також бере участь головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!