На Житомирщині викрили незаконну масову вирубку лісу

На Житомирщині правоохоронці викрили діяльність злочинної групи з незаконної вирубки лісу, що заподіяло державі збитків на суму 3,2 млн грн. Про це повідомив заступник прокурора Житомирської області Олександр Білошицький, передає УНІАН.

За його словами, прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом організації і проведення незаконної порубки лісу організованою злочинною групою з шести осіб в Олевському районі та інших злочинів у сфері службової діяльності.

Установлено, що житель Олевського району — депутат сільради, перебуваючи на посаді директора товариства з обмеженою відповідальністю, з метою організації незаконних порубок лісу та подальшою реалізацією лісопродукції в Україні, у травні 2015 року організував і очолив злочинну групу, до складу якої залучив ще п’ятьох односельчан, з яких один є депутатом селищної ради Олевщини.

Таким чином організована група за сприяння працівників державної лісової охорони, протягом червня-липня 2015 року майже щодня проводила незаконні порубки дерев на території лісових господарств Олевського району, унаслідок чого заподіяно істотну шкоду довкіллю і державним інтересам на суму понад 3,2 млн грн.

Незаконна діяльність злочинної групи була викрита спільно працівниками прокуратури та управлінням захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Нацполіції України.

У середу, 30 листопада, прокуратура повідомила про підозру організатору та ще одному члену злочинної групи, які є депутатами місцевих рад Олевського району, у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ст. 246 (незаконна порубка лісу), ч. 2 ст. 364-1(зловживання повноваженнями службовою особою) Кримінального кодексу України.

Також, за погодженням із процесуальним прокурором, повідомлено про підозру іншим співучасникам організованої групи у скоєнні незаконних порубок лісу.

Прокуратурою області в інтересах держави пред’явлено позов про відшкодування підозрюваними завданих збитків на суму 3,2 млн грн.

Досудове розслідування триває. Зараз вирішується питання про обрання зловмисникам міри запобіжного заходу.

Раніше стало відомо, що на Закарпатті для розслідування незаконних рубок лісу створять спецгрупу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!