Держлісагентство посилило охорону ялинок напередодні новорічних свят

Державне агентство лісових ресурсів посилило охорону хвойних лісів для запобігання незаконному вирубуванню дерев напередодні новорічних свят, повідомила на своїй сторінці у Facebook тимчасово виконуюча обов`язки голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

«Рейдові бригади держлісохорони будуть разом зі співробітниками Національної поліції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони навколишнього середовища і представниками ЗМІ виявляти правопорушників»,— написала вона.

Також вона зазначила, що будь-який бажаючий зможе ознайомитися з обсягами, місцями і цінами реалізації новорічних ялинок на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства і лісгоспів.

Крім того, за словами Юшкевич, кожна законно зрубана ялинка маркуватиметься самоклійними етикетками, за допомогою яких можна буде дізнатися про походження дерева онлайн.

Нагадаємо, Держлісагентство в розробленому ним законопроекті пропонує збільшити максимальні штрафи за незаконне вирубування лісу в 10 разів – до 17 тис. грн, тоді як зараз вони становлять від 800 до 1700 грн.

Також Держлісагентство має намір ввести штрафи для підприємців, які придбали дерева без документів про їх походження. Розмір штрафів становитиме від 8,5 до 17 тис. грн із конфіскацією деревини.

У 2015 році в Україні лісова охорона зафіксувала понад 1,7 тис. незаконних рубок, обсяг яких становив 24,1 тис. кубометрів, що завдало державі шкоди на суму 84,7 млн грн. За порушення Державне агентство лісових ресурсів притягнуло до дисциплінарної відповідальності 1086 посадових осіб і звільнило 108 службовців, зокрема, деяких керівників лісозаготівельних підприємств.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!