Україна: 5 канал "замінували"

Ефір 5 каналу відновлено після повідомлення про замінування будівлі. Таке повідомлення на канал надійшло о 7:30 ранку. Правоохоронці, які прибули в офіс за півгодини, негайно вивели на двір усіх співробітників, аби сапери та кінологи могли обстежити будівлю. Катерина Кельбус, ведуча 5 каналу: ”Це була ранкова зміна на каналі, не було аж багато людей, і окрім 5-ти-канальців евакуювали також всіх, хто перебував на цей момент в будівлі ”Ленінської Кузні”.

Це десь пару сотень людей – це точно. Близько півтори години ми стояли внизу, вибухівку не знайшли.”

Шеф-редактор п’ятірки припускає: можливою причиною погроз могла стати благодійна діяльність каналу на користь українських військових.

Володимир Мжельський, шеф-редактор 5 каналу: ”Буквально вчора ми передали батальйону ”Донбас” автомобіль для того, щоб люди спокійно могли їздити і працювати на цьому автомобілі. І зранку ми отримали повідомлення про мінування.”

Втім, у п’ятницю повідомлення про можливі терористичні акти порушили спокій не лише телевізійників.

У Львові невідомий заявив про мінування стадіону ”Арена-Львів”. У Харкові – про вибхівку на станції метрополітену.

Усі повідомлення виявилися хибними. У Раді національної безпеки і оборони у залякуванні українців угледіли російський слід.

Андрій Парубій, секретар РНБО:”Їм необхідно показати, що Україна є нестабільна держава, що відбуваються незрозумілі і агресивні події по всій країні. І це виконує психологічну функцію, і можете звернути увагу, наскільки це розкручується російським телебаченням.”

За фактом повідомлення про мінування 5 каналу міліція вже порушила кримінальну справу.

Відповідно до українського законодавства, телефонному жартівнику загрожує до шести років позбавлення волі. В разі, якщо цей випадок повторний, – вісім років за ґратами.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!