Горбатюк: об"єднання справ режиму Януковича може зашкодити розслідуванню

Ідея обʼєднати всі матеріали справ щодо режиму колишнього президента Віктора Януковича в одну велику справу може зашкодити розслідуванню. Про це в коментарі «Громадському» розповів начальник Управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк.

«Моя думка з цього приводу ґрунтується на тому, щоб не нашкодити розслідуванню цих проваджень. Крім бажання просто направляти до суду велику справу, яка стосується злочинної організації, треба усвідомлювати чітко ті ризики, що ми можемо отримати не користь, а шкоду. І окремі, або більшість цих посадових осіб зможуть уникнути кримінальної відповідальності»,— сказав він.

За його словами, основна проблема полягає в тому, що в Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс, ухвалений колишньою владою, який унеможливлює якісне розслідування обʼємних кримінальних проваджень за короткий термін.

«Друге — це питання проблематики заочного судочинства, яке зараз стосовно цього закону містить багато порушень міжнародних конвенцій, які теж треба донести. І взагалі в законі „Про заочне судочинство“ немає такої статті, як 255, що стосується створення злочинної організації, і це теж проблема, яку має вирішити Верховна Рада»,— додав Горбатюк.

Догана мені від Луценка є безпідставною і необґрунтованою — Горбатюк

Сергій Горбатюк оскаржив догану, яку він отримав від генпрокурора Юрія Луценка за «неналежну організацію розслідування кримінальних проваджень колишніх чиновників часів Януковича». Горбатюк додав, що вважає цю догану необґрунтованою.

«Конфлікт полягає виключно в моєму небажанні виконувати незаконні вказівки. Саме ж притягнення до відповідальності, на мою думку, є незаконим, безпідставним і необґрунтованим. Причому навіть наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності містить завідомо неправдиві обставини, які в нього вкладені»,— сказав він.

Горбатюк також розповів, що він зробив спробу оскаржити у Луценка цю догану, яка була винесена на початку жовтня.

«Однак ніякої реакції не було. І тому, я так розумію, це вже спільна позиція — безпідставно притягти мене до відповідальності, щоб мати перший крок для наступного звільнення»,— підсумував він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!