"Венеціанка" схвалить висновок щодо закону про мирні зібрання і підтримає створення Антикорупційного суду

Венеціанська комісія 14-15 жовтня повинна схвалити проект висновку щодо законопроекту про мирні зібрання.

Венеціанська комісія готова підтримати створення Антикорупційного суду в Україні

Про це заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо в інтервʼю «Європейській правді».

«Так, ми отримали від Києва запит і вже підготували проект висновку, який буде обговорено і схвалено в кінці тижня у Венеції» — сказав він.

Букіккіо при цьому позитивно оцінив законопроект.

«Я не можу розголошувати деталі цього документа, але якщо говорити в цілому, то це — дійсно хороший законопроект»,— сказав він.

Нагадаємо, в кінці вересня в Міністерстві юстиції відбулася зустріч за участю представників Мінʼюсту, Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії), Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Міністерства внутрішніх справ і Нацполіціі з метою обговорення проектів законів «Про гарантії свободи мирних зібрань» і «Про державні гарантії свободи мирних зібрань в Україні» на предмет їх відповідності європейським принципам і стандартам.

Представники Венеціанської комісії тоді відзначили готовність підготувати висновки і пропозиції, які забезпечать реалізацію в українському законодавстві кращих зразків європейського досвіду в цій сфері.

Венеціанська комісія готова підтримати створення Антикорупційного суду в Україні

Антикорупційний суд в Україні є необхідністю, і Венеціанська комісія готова підтримати його створення, заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Він зазначив, що не є прихильником створення спеціалізованих судів, і антикорупційного суду це теж стосується.

«Звичайне судочинство має підходити для всіх випадків. Але в нинішній Україні — в державі, де корупція має таке поширення — це дійсно хороший підхід. Я навіть визнаю, що у вас антикорупційний суд є необхідною. І ми готові підтримати його створення»,— заявив Букіккіо.

Він нагадав про ситуацію з очищенням суддівського корпусу в Україні — Венеціанська комісія принципово не схвалює сам підхід, коли переважна більшість суддів повинна бути звільнена, але в особливій ситуації допускає це.

«Ми повинні залишати для країни можливість очистити систему. Адже з корумпованими суддями порушення прав людей буде ще масштабнішим»,— зазначив глава «Венеціанкb».

Раніше Букіккіо зазначив, що корупція залишається дестабілізуючим фактором для судової системи в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!