Форма електронної декларації не відповідає чинному законодавству - А.Красносільська

Форма електронної декларації не відповідає чинному законодавству - А.Красносільська

Анастасія Красносільська

На сьогодні форма електронної декларації не відповідає чинному законодавству. Про таке в ефірі “5 каналу” заявила юрист Центру протидії корупції, передає УНН.

“Через півтора місяці після того, як Державна служба спеціального зв’язку і НАЗК прозвітували про те, що система готова запущена і працює, система не працює як слід. Наразі лишається ключова проблема — форма декларації, яку система пропонує заповнити всім, хто має її заповнити, не відповідає вимогам закону,” — зазначила А.Красносільська.

“Декларація не дозволяє нормально задекларувати готівкові кошти. Як ми знаємо, готівкові кошти, які накопичують чиновники — це найбільш поширений спосіб в Україні розрахуватися за корупційні дії. Закон вимагає від кожного чиновника задекларувати готівку понад 69 тис грн., яка у нього зберігається, але форма декларації не дає цього зробити. Вчора форма декларації вимагала указати банківську установу де ці кошти зберігаються, сьогодні форма декларації вимагає вказати в кого саме зберігаються ці кошти, що також не відповідає закону,” — наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БПП запропонували створити депутатську слідчу групу щодо неякісного програмного продукту е-декларування

“Для того, щоб полагодити форму, потрібно витратити один день роботи програміста, але Державна служба спеціального зв’язку не робить це дуже довгий час,” — додала юрист.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!