Рівенщина зробила перші кроки у реформуванні місцевого самоврядування та децентралізації - облрада

Рівенщина зробила перші кроки у реформуванні місцевого самоврядування та децентралізації - облрада

“На сьогоднішній день на Рівенщині вже створено 14 об’єднаних громад. У восьми з них проведені перші вибори. У п’яти об’єднаних громадах, де вибори відбулися у 2015 році, прийняті плани соціально-економічного розвитку на 2016 рік. Зазначені громади готують проекти, які реалізовуватимуться за рахунок субвенцій з державного бюджету у сумі 25,3 млн грн на розвиток інфраструктури об’єднаних громад”,— розповів заступник голови Рівенської обласної ради О.Бучинський.

Рівенська обласна рада однією з перших в Україні, у червні 2015 року затвердила перспективний план формування територій громад Рівенської області, яким розпочато процес добровільного об’єднання громад. На сьогодні, в регіоні вже створено 14 об’єднаних громад, передає УНН.

Крім того, як зазначив О.Бучинський, реформа місцевого самоврядумання в контексті євроінтеграційних процесів та децентралізації – це шлях, який Україна повинна пройти заради майбутнього.

«Без підготовки відповідних фахівців, без переймання світового досвіду, без розʼяснювальної роботи будь-яка реформа приречена на провал»,— додав він.

Нагадаємо, напередодні всі губернатори областей отримали колективні монографії: «Місцеве самоврядування в Україні: Євроінтеграційний шлях» і «Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні», які є покроковим інструментом децентралізації в Україні.

Зокрема, за словами керівника авторського колективу зазначених видань Руслана Плюща, особливу увагу у монографіях приділено процесам трансформації влади в умовах реалізації основних засад децентралізації.

«Йдеться і про участь владних інститутів у реформуванні територіальних громад, і про побудову перехідного процесу. Головне,— все це має ґрунтуватися на демократичних принципах. Всі вони окреслені і чітко визначені. Одним з таких принципів, наприклад, є організація самоконтролю. Значну увагу було приділено ролі місцевих виборів і формуванню проектного менеджменту. Ми, насправді, сподіваємося, що колективна праця фахівців в сфері державного управління та місцевого самоврядування обовʼязково принесе користь і допоможе уникнути глобальних помилок на тому шляху, який обрала Україна»,— зазначив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!