У Відні відбудеться саміт щодо кризи біженців

Біженці на кордоні між австрією та Словенією (архів)

У суботу, 24 вересня, у Відні відбудеться саміт з вирішення кризи біженців. На запрошення канцлера Австрії Крістіана Керна до австрійської столиці мають прибути глави держав та урядів з десяти країн, зокрема тих, що розташовані уздовж так званого «балканського маршруту». На зустріч прибудуть також канцлерка Німеччини Анґела Меркель та президент Європейської Ради Дональд Туск, повідомляє агенція Reuters.

Одна з провідних тем саміту — захист зовнішніх кордонів Шенгенської зони. На зустріч до столиці Австрії прибудуть глави держав та урядів країн, що розташовні уздовж «белканського маршруту».

Учасники саміту мають обговорити концепцію захисту Шенгенської зони. Крім того, Керн виступає за помітне збільшення допомоги приймаючим країнам. Як заявив глава австрійського уряду у пʼятницю газеті Der Standard, однією з тем на порядку денному буде також ситуація у Греції. За його словами, грецький уряд ще поки в змозі впоратися із ситуацією, але «тиск посилюватиметься, і до цього слід підготуватися».

Під час останньої подібної зустрічі у Відні, яка проходила у лютому — тоді ще без участі Німеччини та Греції — було ухвалене рішення про закриття «балканського маршруту». Після втілення цієї домовленості значна кількість біженців, яка планувала рухатися далі на Захід, виявилася заблокованою у Греції, наразі значна частина приймаючих таборів там переповнені.

Нагадаємо, за даними Євростату, після помітного скорочення кількості прохачів притулку в ЄС на початку 2016 року їх число знову збільшується. У другому кварталі 2016 року документи про отримання притулку в країнах Євросоюзу подали вже 305700 осіб.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!