Депутати польського Сейму почали запеклі дебати щодо заборони абортів

Депутати Сейму розглядають два варіанти нового закону щодо заборони абортів — мʼякішого і ще більш жорсткішого.

Депутати парламенту Польщі у четвер, 22 вересня, розпочали палкі дебати щодо нового закону про заборону абортів. Депутати нижньої палати парламенту Польщі, Сейму, обговорюють два проекти змін до закону, які були запропоновані громадянськими групами, повідомляє агентство AP.

У першому, який підготувала група «Зупинимо аборти» і який підтримує уряд, пропонується запровадити в країні цілковиту заборону на аборти. Другий проект, який підтримує опозиція, передбачає можливість жінкам робити аборти у перші 12 тижнів вагітності, як це дозволено у багатьох державах-членах Євросоюзу. Очікується, що пізніше у четвер депутати вирішать, чи направляти законопроекти на доопрацювання у спеціальні комісії.

Під стінами Сейму свої акції проводять прихильники як суворого підходу до абортів, так і ті, хто прагне лібералізації законодавства.

Чинний закон під критикою

Як відомо, закон щодо абортів, який діє в Польщі, є одним з найжорсткіших серед усіх європейських країн. Проте консервативний уряд Польщі, який перебуває при владі останні 10 місяців, вважає його занадто ліберальним. Згідно з ним, жінкам дозволяється робити аборти у разі, якщо подальша вагітність становить загрозу їхньому життю або здоровʼю, якщо вагітність настала внаслідок зґвалтування або інцесту, і у разі, якщо плід має серйозні фізичні вади.

Чинний закон піддається критиці з обох боків. Опоненти абортів критикують закон, зокрема, за те, що він дозволяє переривати вагітність, якщо у плоду діагностований синдром Дауна. А ті, хто виступає за лібералізацію, стверджують, що існування жорстких правил призводить до того, що щороку в Польщі здійснюється близько 100 тисяч нелегальних абортів.

DW.COM

Папа Римський дозволив священикам відпускати гріх аборту

Папа Римський дозволив священикам Римо-католицької церкви відпускати гріх аборту упродовж Ювілейного року. (01.09.2015)

В Ірландії дозволять аборти у випадку загрози життю матері

Попри масивний спротив католицької церкви та після тривалих дебатів парламент Ірландії у ніч на п’ятницю, 12 липня, ухвалив закон, що дозволяє жінкам робити аборти за певних умов. (12.07.2013)

У Словаччині дискутують щодо абортів і «голосу совісті»

У Словаччині лікарі дедалі частіше відмовляються робити аборти, посилаючись на «голос совісті». Жінки, які вирішили перервати вагітність з економічних причин, скаржаться на приниження з боку медиків. (29.07.2010)

Поділитись

Примусові аборти: чому в Албанії не хочуть народжувати дівчат

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1DT6l

Примусові аборти: чому в Албанії не хочуть народжувати дівчат

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!