Тисячі мігрантів втекли з табору біженців на Лесбосі через масштабну пожежу

Наслідком масштабної пожежі в одному з таборів для біженців на грецькому острові Лесбос стала втеча кількох тисяч шукачів притулку. Підпал розглядається як імовірна причина пожежі.

Дивитись відео00:28

Поділитись

Пожежа на Лесбосі: 4 тисячі біженців покинули табір (20.09.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1K5Fj

Пожежа на Лесбосі: 4 тисячі біженців покинули табір (20.09.2016)

Кілька тисяч людей втекли з розташованого на острові Лесбос табору для шукачів притулку. Це сталося ввечері понеділка, 19 вересня, після початку масштабної пожежі, яка знищила більшість наметів та контейнерів для тимчасового проживання біженців. Під час пожежі спостерігалися сутички між мігрантами, повідомила інформагенція Reuters з посиланням на дані місцевої поліції.

Поки незрозуміло, що спричинило пожежу, але грецькі ЗМІ повідомляють, що безлади в таборі почалися внаслідок поширення чуток, що біженців з нього планують депортувати до Туреччини. Ймовірною причиною виникнення пожежі вважається навмисний підпал. Інші місцеві ЗМІ стверджують, що табір підпалили в ході конфлікту між групами шукачів притулку різних національностей. Повідомлень про постраждалих внаслідок пожежі поки немає. Вогонь вдалося загасити. Місцева поліція каже, що пожежа знищила близько 60 відсотків табору.

Ситуація стала напруженою не в останню чергу й через переповнення розташованих на грецьких островах таборів для біженців. Лише на Лесбосі перебувають понад 5700 шукачів притулку. Загалом в таборах біженців на грецьких островах у східній частині Егейського моря зараз перебувають більше 13,5 тисяч шукачів притулку, що прибули сюди з території Туреччини.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), спричинити пожежу могли погані умови проживання, а також пануюче почуття непевненості у багатьох мешканців табору.

Нагадаємо, у 2015 році держави-члени ЄС уклали домовленість, згідно з якою 160 тисяч шукачів притулку, більшість із яких перебувають у Греції та Італії, за два роки мали бути перерозподілені між іншими країнами Євросоюзу. Дотепер вдалося перемістити близько пʼяти тисяч мігрантів, що становить тільки три відсотки від запланованої кількості.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!