Юнкер: Brexit - це не кінець Євросоюзу

Жан-Клод Юнкер

Європа засмучена через вихід Великобританії з ЄС, але хоче зберігати зі Сполученим Королівством дружні відносини. Про це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у середу, 14 вересня, в ході виголошення свого послання до народів Європи. «Ми поважаємо і водночас сумуємо через рішення Сполученого Королівства. Але ЄС як такому нічого не загрожує»,— сказав Юнкер. Водночас він визнав, що Євросоюз на даний момент переживає «екзистенційну кризу».

У Брюсселі шкодують про рішення Великобританії вийти з ЄС, але Brexit не загрожує Євросоюзові як такому, заявив президент Єврокомісії у щорічній промові перед Європарламентом.

На думку президента Єврокомісії, Європі бракує єдності. «Масштаб, в якому ми співпрацюємо, є занадто малим,— зазначив Юнкер.— Занадто часто національні інтереси виносяться наперед». Реалізація проекту обʼєднаної Європи «вимагає сміливості», вважає Юнкер. Водночас Юнкер зазначив, що солідарність у подоланні кризи біженців не може навʼязуватися силою.

Позиція Юнкера іде урозріз із баченням майбутнього розвитку ЄС президентом Європейської Ради Дональдом Туском, викладеною ним у листі-запрошенні до глав держав та урядів ЄС перед самітом у Братиславі. На думку Туска, столиці окремих держав-членів повинні домовлятися про спільні рішення проблем ЄС, а не віддавати ці рішення на розсуд Брюсселя. Єврокомісії, за його словами, слід було б «підтримувати пріоритети, щодо яких домовилися країни-члени, а не створювати власні».

Соціальні проблеми та економіка

Під час щорічної промови перед Європарламентом Юнкер згадав і про економічні проблеми Союзу. Він заявив, що «Європа не є достатньо соціальною» через високий рівень безробіття. «Бути європейцем означає грати за чесними правилами. Це означає, що робітники повинні отримувати однакову плату за однакову роботу в однаковому місці»,— таким чином Юнкер обґрунтував ідею директиви щодо працівників, яких роботодавець відправляє виконувати роботу до іншої країни ЄС на обмежений період часу.

За словами Юнкера, будь-яка компанія, незалежно від свого розміру, повинна сплачувати податки за місцем своєї діяльності.

Крім цього, президент Єврокомісії запропонував подвоїти тривалість роботи і обсяг Європейського інвестиційного фонду. «Наш Європейський інвестиційний фонд надасть загалом щонайменше 500 мільярдів євро інвестицій до 2020 року, і працюватиме над досягненням суми у 630 мільярдів до 2022 року. Якщо країни-члени докладуть зусиль, ми досягнемо цього ще швидше»,— сказав Юнкер.

Голова Єврокомісії звернув увагу і на питання розвитку телекомунікаційних технологій в Європі та їхній вплив на ринок праці в ЄС. Юнкер зокрема зазначив, що поширення в усіх європейських містах бездротового інтернету 5G створить додатково 2 мільйони робочих місць.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!