Туск: Братислава має стати поворотним пунктом у подоланні криз ЄС

Перед самітом ЄС без Великобританії президент Європейської Ради Дональд Туск виклав своє бачення причин рішення британців про вихід з Євросоюзу й заявив, що лишати все, як раніше,— «не варіант».

Фатальною помилкою було би вважати, що Brexit є результатом суто британських проблем. Про це заявив президент Європейської Ради Дональд Туск у листі-запрошенні до глав держав та урядів ЄС на саміт, який відбудеться у пʼятницю, 16 вересня, у Братиславі. Туск засудив «фальшиві аргументи» прихильників Brexit, але підкреслив, що британський референдум був «відчайдушною спробою відповісти на запитання, які мільйони європейців задають собі щоденно»: щодо безпеки громадян, захисту власних інтерестів, культурної спадщини на стилю життя. Відповіді на ці запитання довелося б шукати, навіть якби Brexit не відбувся, вважає президент Європейської Ради. На переконання Туска, багато громадян країн Європи вважають, що ЄС заважає стабільності й безпеці, а тому «лишати все, як було,— не варіант».

На думку Туска, саміт ЄС у пʼятницю повинен допомогти подолати кризи Євросоюзу. Зокрема йдеться і про кризу біженців. «Братислава повинна стати поворотним пунктом у питанні захисту наших кордонів,— заявив Туск.— Занадто часто (європейці — Ред.) чули політично коректні заяви, що Європа не може перетворитися на фортецю, що вона повинна залишатися відкритою».

Серед інших питань, які, за словами Туска, є актуальними для ЄС сьогодні, є відновлення економіки та боротьба з безробіттям.

Наприкінці тексту запрошення Туск додав, що столиці окремих держав-членів повинні домовлятися про спільні рішення проблем ЄС, а не віддавати ці рішення на розсуд Брюсселя. Єврокомісії слід було б «підтримувати пріоритети, щодо яких домовилися країни-члени, а не створювати власні», вважає Туск.

Зустріч у Братиславі стане вже другим самітом ЄС без участі Великобританії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!