У Білорусі обирають парламент: третина виборців проголосувала достроково

Парламентські вибори в Білорусі

У Білорусі в неділю, 11 вересня, проходять вибори до місцевого парламенту — Палати представників Національних зборів. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 та закриються о 20:00 за місцевим часом. Загалом до виборчих списків включено майже 7 мільйонів осіб. Голосування відбуватиметься на майже шести тисячах дільниць всередині країни та на 47 — за її межами.

У неділю білоруси обирають членів нижньої палати парламенту. Третина виборців, за даними ЦВК, проголосували достроково, перші результати виборів очікуються вже пізно ввечері 11 вересня.

У ході голосування мають виборці за мажоритарною системою мають обрати 110 представників нижньої палати парламенту, а загалом у боротьбі за депутатські мандати беруть участь 485 кандидатів. Щоб вибори були визнані такими, що відбулися, загальна явка виборців має становити понад 50 відсотків.

При цьому дострокове голосування розпочалося ще 6 вересня і тривало до 10 вересня. За даними Центральної виборчої комісії, за цей час у ньому взяли участь 31,3 відсотка виборців.

За перебігом голосування в неділю стежать міжнародні спостерігачі — від місії Співдружності незалежних держав (СНД), а також від Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Міжпарламентської асамблеї СНД та від Шанхайської організації співпраці. Загалом акредитацію на роботу під час виборів у Білорусі отримали майже 800 спостерігачів від зазначених організацій.

Як очікується, попередні результати голосування будуть оголошені вже пізно вночі неділі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!