Іран та Росія розпочали будівництво нового реактора на АЕС "Бушер"

Поблизу південноіранського міста Бушера розпочали реалізацію ірансько-російського проекту будівництва двох нових реакторів на єдиній в країні АЕС. Обидва мають бути підʼєднані до енергомережі країни за 10 років.

Поблизу міста Бушера на півдні Ірану в суботу, 10 вересня, почалися роботи з будівництва другого реактора на поки що єдиній атомній електростанції в країні. Проект зі спорудження двох додаткових реакторів потужністю близько тисячі мегават кожен загальною вартістю понад 8,5 мільярдів доларів США, участь у реалізації якого бере Росія, має бути завершений протягом найближчих десяти років. Початок будівництва третього реактора запланований на 2018 рік.

Перший віце-президент країни Есхак Джахангірі назвав будівництво атомних реакторів «символом здобутків Ірану внаслідок підписання у липні 2015 року ядерної угоди» зі світовою «шісткою» — США, Великобританією, Францією, Китаєм, Росією та Німеччиною. Документ, який передбачає, зокрема, значне скорочення програм зі збагачення радіоактивного урану Тегераном та контроль за їхнім виконанням з боку МАГАТЕ, дозволив Ірану позбутися частини суворих економічних санкцій з боку Заходу та дав зелене світло продовженню програми з використання країною мирного атому.

Поки що єдиний діючий ядерний реактор на АЕС «Бушер» був так само побудований за участі російської компанії «Росатом» та підʼєднаний до мережі 2011 року. У 2014 році Москва і Тегеран досягли домовленостей щодо будівництва подальших реакторів. Протягом наступних років Іран хоче побудувати в країні до 20 атомних реакторів з метою зменшити залежність власної енергосистеми від природного газу та нафти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!